59- ماه حماسه-ایثار و اقتدار

تقویم آبان را که پیش رویت باز می کنی خیلی چیزهاست که می توانی به آنها افتخار کنی. به چیزهایی که از جنس ایثار و شهادت است که فقط می توانی آن را با منطق عشق تفسیر کنی. شهادت حسین فهمیده که از چشمه سار ایثار آب نوشیده بود و محصل مکتب حسینی بود. سرنوشتش را با شهادت پیوند زد تا روزی اش را از دستان خداوند در جهانی دیگر بگیرد. هنوز به نیمه ی ماه نرسیده ای که حماسه ای دیگر را پیش رو داری. بوی خون و گلوله ، شعار و تظاهرات ، روزهای انقلاب ، که با پیکر های خونین نوجوانان ملت آذین بندی شده. کودکان گریخته از مدرسه ای که به میدان انقلاب آمدند تا سهم خود را در این انقلاب ادا کنند. اما آنچه نصیبشان شد گلوله بود و شهادت . می توانی به آنها افتخار کنی.

در ماه آبان تبعید حضرت امام خمینی (ره) به ترکیه را داشتیم گرچه این تبعید برای امت ما سخت گذشت اما نوید پیروزیهای امام و امت را در برداشت و این روز در تاریخ بعنوان روزی ماندگار ثبت گردید.

کمی جلوتر با ماه محرم ، ماه کربلائیان و عاشورائیان رو در رو می شوی . ماه سرهای بر نیزه و حلقهای به ظاهر تشنه . ماه بیعت با خون شهداست .  قرنها از واقعه ی خون بار کربلا می گذرد اما علقمه همچنان آن روزها را در ذهن جاری اش دارد. هنوز دشت نینوا به یاد دارد که چگونه اباالفضل عباس آب را به یاد لب های تشنه ی مولایش حسین رها کرد و به سوی خیمه ها شتافت . بیش از هزار سال از آن ایام گذشته و هنوز زمزمه ی (( اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید )) از عمق تاریخ به گوش می رسد.

حسین (ع) درس حریت و آزادگی و استقلال و ظلم ستیزی را تا دامنه ی قیامت به همه ی انسانها آموخت. امروز با اینکه سالها و قرن ها از این حرکت پرشور انسانی می گذرد اما مقتدای بسیاری از آزادی طلبان عالم حضرت امام حسین (ع) است. (( روز ظلم ستیزی و طاغوت زدایی )) یکی از اهداف قیام امام حسین (ع) بود که این موضوع مختص به زمان امام حسین (ع) نیست بلکه یک راهکاری است که در هر عصری و برای هر انسانی در هر زمانی کاربرد دارد.

و کربلا تا آخر دنیا گسترده است . کربلا به مرزهای آن میدان چند صد متری محدود نمی شود . الان همان روز است. همه ی دنیای استکبار و ظلم ، امروز با جمهوری اسلامی و خاصه با (( اسلام )) مشکل دارند.

دشمنان ما با هر جایی که پرچم اسلام در آن بلند بشود مخالفند. یکی از مهم ترین دشمنان ایران و اسلام شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل است.

آمریکا با تمام اهدافش دشمن ملت ایران است . اما ملت ایران در برابر سلطه ی ظالمانه آمریکا ایستاده است.

هرچند که آمریکا همیشه علیه ملت ما توطئه می کند و تلاش های بسیاری برای براندازی جمهوری اسلامی انجام داده است اما ! همه ی اینها طبل توخالی است و تاکنون در عمل نتوانسته اند هیچ کاری انجام دهند.

حال این سئوال مطرح می شود که چرا آمریکایی ها با دین و اسلام مخالفند؟ !

در پاسخ به این سؤال می توان گفت که اسلام در خدمت توده های مظلوم است ، چون اسلام با قلدری مخالف است ، چون اسلام با سلطه ی آمریکا و امثال آمریکا مخالف است. چون اسلام طرفدار استقلال ملت های مظلوم است.

ملت ایران مبارزه با استکبار را شعار همیشگی اش قرار داده و تا زمانیکه این شعار وجود دارد آمریکا در هیچ یک از مسائل اقتصادی و سیاسی و غیره در ایران نمی تواند دخالت کند.

در بحث مذاکره با آمریکا ، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه ای هوشمندانه به نکاتی اشاره کردند که از فرمایشات معظم له می توان دریافت که : نگاه ملت ایران به آمریکا هیچ تغییری نکرده است ، از نظر ملت ایران ، آمریکا همان دولت مستکبر ، زورگو و توسعه طلب و گستاخ است. هرجند که ما در تحریم های اقتصادی از ناحیه ی این کشور قرار گرفته ایم ، اما ملت ایران نشان داده است که در هیچ برهه ای از زمان در مقابل مشکلات قد خم نکرده است و از طرفی همین تحریم ها باعث شده تا کشور ما پیشرفتهای بسیاری در زمینه ی علم و صنعت پیدا کند. اینها در شرایط تحریم برای ما پیش آمده است.

اینکه فکر کنیم درصورت به نتیجه رسیدن مذاکره ی ایران با آمریکا و برداشته شدن تحریم ها ، تمامی مشکلات ملت ایران حل می شود ، درست نیست !!

آمریکا ، در قبال چیزی که به ایران می دهد ، مطمئناً چیزی از ما می خواهد ، آن چیز چه می تواند باشد؟ ! آمریکا بنیان اصلی و اساسی پیکره ی ملت ایران را که همان (( اسلام ناب محمدی )) است ، می خواهد.  چون همانطوریکه گفته شد ، هدف اصلی آمریکا مقابله با اسلام و شیعیان است و این مسئله نیز مورد تأکید مقام معظم رهبری قرار گرفته است.

مردم غیور و حماسه ساز ایران با حضور پرشور خود در راهپیمای  13 آبان  1392  ، حمایت گسترده ی خود را از بیانات و دیدگاههای مقام معظم رهبری که در جمع دانشجویان و دانش آموزان ، در مورد مذاکره با آمریکا ایراد فرمودند ، اعلام کردند و کلام آخر ، کلامی است گهربار از مقام عظمای ولایت که فرمودند:

(( انقلاب ما به برکت امام حسین (ع) پیروز شد. مگر غیر از این است . اگر مجالس محرم نبود ، اگر جلسات عزاداری نبود ، اگر جلسات سخنرانی در طول این سالیان دراز نبود اصلاً این انقلاب به پیروزی نمی رسید.))

وماافتخارمی کنیم که ادامه دهنده ی راه مولایمان حضرت امام حسین (ع) هستیم.

(( اللهم الرزقنی شفاعه الحسین یوم الورود ))

   آمین

/ 3 نظر / 24 بازدید
سیدحسن ابراهیمی

سلام زیبا بود انشاالله توفیق بیشتری در ادامه داشته باشید یاعلی ع