61- نهم دی ، نور بصیرت در دلهای امت

مروری بر تاریخ پر ماجرای انقلاب اسلامی نشان می دهد که مردم مسلمان ایران با پشتوانه ی ایمان به خدا و به تأسی از خون شهدا ، در کنار ولّی خود ایستادند و ندای ((هل من ناصر ینصرنی)) مقتدای خود را اجابت کردند.

حضور پرشور مردم ولایتمدار در هر زمان ، شکست قطعی را بر دشمن وارد آورده و به ماجراجویی آنان خاتمه داده است. حضور میلیونی مردم در تظاهرات تاسوعا و عاشورای سال 1357 ، به عمر رژیم پهلوی خاتمه داد ، حضور ملت در صحنه های مقابله با دشمن در ده سال اول انقلاب که از ترورهای ناجوانمردانه گرفته تا کودتا ها و جنگ تحمیلی ، توطئه های پیچیده ی دشمن را خنثی کرده است.

از طرفی در جنگ نرم چند ساله ، با گذشت سه دهه از انقلاب و تغییر نسل ها ، باز هم حضور امت ولایتمدار ، در 23 تیر  1378 ، 9 دی و 22 بهمن  1388 ، دشمن را با تمامی هزینه های انجام شده و طراحی های پیچیده ، مات و مبهوت نموده و دشمن را وادار به قبول شکست کرده است.

یکی از حماسه های پرشور مردم ، 9 دی 1388 بود ، چه عواملی این حماسه را بوجود آورد؟ !

بعد از انتخابات پرشور 22 خرداد 1388 که در نوع خود حماسی ترین انتخابات جمهوری اسلامی به شمار می رفت که در آن 85 درصد از مردم فهیم و ولایتمدار ایران به پای صندوقهای رأی رفته بودند ، یک جریان هنجار شکن با حمایت بیگانگان ، با اعلام نتایج انتخابات ، به برخی تحرکات اخلال گرایانه دست زدند.

می توان اینطور بیان نمود که در این جریان ، شرک و کفر جهانی از تمامی توان های بالفعل و بالقوه ی خود تا سر حد امکان بر روی انتخابات 1388 تمرکز کرده بودند تا بخواهند بدین وسیله انقلاب اسلامی را نابود سازند ، که البته آرزوی دیرینه ای است که هیچگاه به آن نرسیدند و نخواهند رسید.

دو عامل باعث شدت یافتن فتنه ی 88 شد :

1-    ایجاد شبهه و مطرح نمودن صحبتهای دو پهلو توسط خواص بی بصیرت و همچنین سکوت بعضی خواص . هرچند بعد از گذشت 4 سال هنوز هم دست از سر مواضع غلط خود بر نداشتند و توبه ننمودند.

2-  فعالیت شبانه روزی شبکه های وسیع اجتماعی در فضای مجازی مانند شبکه های ماهواره ای و از طرفی فعالیت انواع سایتها و وبلاگ های فتنه گر بود.

چهره هایی که در فتنه ی 88 بعنوان سران فتنه به شمار می روند ، چهره هایی بودند که خود سالیان دراز در مسئولیت های سطح بالای نظام قرار داشتند و با مسئله ی انتخابات در کشورمان آشنا بودند ، اما به عنوان بازیچه ای ، در دام توطئه ی دشمنان اسلام قرار گرفتند و برنامه ها و توصیه های دشمنان را اجرا نمودند ، آنچه اتفاق افتاد را نمی توان حاصل یک حرکت خودجوش ناگهانی دانست بلکه حاصل یک برنامه ریزی قبلی و دراز مدت و عمیق اتاق فکر دشمن بود که با توجه به عملکردهای سران فتنه ، این طبقه بیشترین نقش را دانسته و  یا ندانسته بازی کردند و متأسفانه باعث ایجاد پیوندی بین جنگ نرم دشمن و فتنه ی داخلی شدند و هزینه های سنگینی را به ملت و نظام جمهوری اسلامی تحمیل کردند.

امروزه ، جنگ نرم تنها گزینه ای است که دشمنان اسلام ، با ناامیدی از توفیق در میدان جنگ سخت و مسلحانه ، به آن متوسل شدند. البته گرفتار نشدن در میدانهای مین و تله ها و ترکش ها در عرصه ی جنگ نرم ، بسیار دشوارتر بوده و شناسایی این موانع ، (( بصیرت و هوشیاری )) بالایی را مطلبد تا گرفتار فتنه ها و انحرافات نشویم بصیرتی که باید از فرامین و بیانات و توصیه های روشنگرانه ی ولی فقیه جست.

حضرت امام خامنه ای در اولین برخورد با اتفاقات پس از انتخابات در دیدار مسئولان نظام فرمودند : (( نخبگان مراقب باشید ، زیرا در امتحان عظیمی قرار گرفته اند و موفق نشدن در این امتحان ، تنها مردود شدن نیست بلکه موجب سقوط آنان خواهد شد. ))

رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحلیل حوادث بعد از انتخابات ، آمیخته شدن حق با باطل و دشوار کردن تشخیص حقیقت را حتی برای پیروان حق ، شیوه ی دیرینه ی مخالفان اسلام دانست و با یادآوری هشدار امیر مؤمنان در این باره تأکید کردند:

(( بصیرت مهم ترین راه مقابله با این فتنه آفرینی هاست.))

در فضای غبار آلود فتنه ی 88 ، ((بصیرت)) چراغ راه امت شد و ملت ایران ثابت کردند که نه تنها توطئه ی دشمن باعث ایجاد شکاف بین مردم و نظام نشده بلکه ، فتنه ی بعد از انتخابات باعث افزایش بصیرت و آگاهی مردم نیز شده است و حضور ده ها میلیونی مردم در نهم دی ، آب سردی بود بر آتش افروخته ی دشمن.

مردم در نهم دی 1388 ، نشان دادند محاسبه هایی که مبنای برنامه ریزی های سازمان جاسوسی غربی و دنباله روهای داخلی آنان برای راه انداختن  انقلاب رنگی در ایران قرار گرفته است ، از مهم ترین عنصر جامعه ی ایران یعنی بصیرت و ایمان عمیق مردم به اسلام و ولایت فقیه ، غفلت کرده است و بدین ترتیب ، غائله ی جنگ نرم چند ساله و فتنه ی هشت ماهه 1388 به پایان رسید و شکست و بدنامی را برای دشمنان خارجی و فتنه گران داخلی برجای گذاشت.

هرچند که نهم دی در تاریخ انقلاب عظمتی وصف ناشدنی در مهار فتنه داشت ، اما نباید فتنه 88 را فراموش کرد بلکه همیشه در ذهن ما باشد که دشمن هرگز دست از توطئه علیه نظام جمهوری اسلامی بر نمی دارد و آماده مقابله با آن باشیم.

و در آخر

دشمنان باید از شکستهای پی در پی و بخصوص شکستی که در جنگ نرم چند ساله متحمل شدند ، درس عبرت بگیرند و برای خود ، فضاحت و بی آبرویی بوجود نیاورند. آیا بیش از سه دهه آزمون و خطا کافی نیست ؟ !

/ 1 نظر / 28 بازدید
ashkan

[لبخند]مادر ما مادر تموم عالمه ... فاطمیه خدا هم غرق ماتمه ... سلام. به زودی همچون ریگی نابود میشوید. http://hjei.ibsblog.ir/post/477/# درحمایت ازمرزبانان ربوده شده.