40- خانه ملت درانتخاب نهم (9)

مجلس شورای اسلامی از مهمترین نماد تجلی مردم سالاری دینی است . بطوریکه جمهوری اسلامی امروز کانون تحولات جهانی و منطقه ای بوده و تمام توجهات را به خود جلب نموده است .

دشمنان داخلی و خارجی تمام ظرفیتهای خود را برای عدم استقبال مردم در انتخابات 12 اسفند 90 بکار برده اند ، اما حضور دهها میلیونی مردم در 22 بهمن 90 ثابت کرد که حضور حداکثری مردم در انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی چشمگیرتر از گذشته خواهد بودو بار دیگر مشت محکمی بر دهان یاوه گویان خواهد بود. در ادامه نوشته های گذشته به فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه ای در خصوص اهمیت انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهم پرداخت .

بیانات حضرت امام خمینی (ره) :


- مجلس در راس همه امور واقع است .

- مجلس است که اساس یک کشور را به صلاح می کشد یا اساس یک کشور را روبه فساد می برد.

- مجلس شورای اسلامی است که در راس تمام نهادهای نظام جمهوری اسلامی است.

- مجلس تنها مرجعی است که برای یک ملت است . مجلس قوه مجتمع یک ملت است در یک گروه ، تمام قوای یک ملت در یک گروه مجتمع است و مجلس از همه مقاماتی که در یک کشوری هست بالاتر است .

- اگر نروید و رای ندهید و آنها که جدیت دارند به اینکه وارد بشوند در مجلس و به هم بزنند اوضاع ایران را ، خدای نخواسته بروند، مسئولیتش به عهده شماست ، مستقیماً .

-باید با تمام قوا جدیت کنید که سرنوشت اسلام و مسلمین را به دست کسی که لایق نباشد ندهید .

 

بیانات حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) :- ملت، انتخابات را یکی از امتحانات الهی و یکی از عرصه های کارآمدی بداند، دشمن را فراموش نکند و از حضور در صحنه غافل نشویم.

- مجلس شورای اسلامی ، یک مرکز اساسی و تعیین کننده برای انقلاب است. همه سر رشته های امور ، به مجلس شورای اسلامی بر می گردد.

- مجلس شورای اسلامی یک مرکز اساسی انقلاب و مظهر حضور اراده مردم در صحنه های گوناگون که امام عظیم الشان اسلام وصیت فرموده اند . مردم باید انتخابات مجلس را همواره به عنوان یک مساله مهم در نظر بگیرند .

- انتخابات مظهر حضور مردم است، مظهر دخالت مردم در سرنوشت خود است.

- مردم ما و کشور ما از انتخابات سال 88 بهترین خاطره ها و بدترین خاطره ها را دارند . بهترین خاطره ها حاصل حضور عظیم چهل میلیونی مردم پای صندوق های رای بود ، که دنیا را خیره کرد، بدترین خاطره ها مربوط به جرزنی های سیاسی یک عده آدم نادان ، ناباب و بعضاً معاند در قضیه انتخابات بود .

-  ملت ایران در زمینه انتخابات و انقلابی بودن ، پیشکسوت ملتها است و قطعاً نگاه ملتهای دیگر ، به این انتخابات دوخته شده است .

/ 1 نظر / 93 بازدید
هیئت باب الحوائج(ع) اباتر صومعه سرا

سلام همرزم گرانقدر، خدا قوت؛ حضرت امام صادق(ع ) فرمود: ما بردباریم و شیعیان ما از ما بردبارتر. راوى گوید : عرضکردم : چگونه شیعیان شما از شما بردبارترند ؟ فرمود : زیرا ما بر آنچه میدانیم صبر میکنیم و شیعیان ما بر آنچه نمیدانند صبر میکنند. اصول کافى، ج ۳، ص ۱۴۸ منتظر حضور سبز و نظرات سازنده تان هستیم. سلامتی آقا ولیعصر حضرت امام مهدی (عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای صلوات شادی روح ملکوتی حضرت امام خمینی(س) و شهیدان صلوات