56- نقش ولی فقیه در ایجاد بصیرت برای گذر از فتنه

به حق می توان ((نظریه ی ولایت فقیه)) را محوری ترین و مهم ترین پایه و اساس نظام سیاسی اسلام در عصر غیبت امام زمان (عج) دانست.

امروز پس از گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و حاکمیت اسلام و نظام ولایت فقیه در کشور عزیزمان ایران ، دشمنان قسم خورده ی ملت و کشور ما بدرستی دریافته اند که رمز استواری ، استقلال ، عظمت و سربلندی این کشور پایبندی به دین و ولایت فقیه است. آنها با شیوه ها و ترفندهای گوناگون سعی در تضعیف اعتقاد و تشکیک در باورها ، اصول و ارزشهای دینی و اسلامی مردم و جامعه ی ما دارند و به عنوان یکی از اهداف راهبردی خود ، تضعیف ((ولایت فقیه)) را نشانه رفته اند.

آنچه که از حکومت ولایت فقیه ، به عنوان ایراد مطرح می گردد ، برخاسته از ناآگاهی و عدم بصیرت منتقدین است و شاید شناخت ایرادکنندگان از مسائل اسلامی و زعامت جامعه ی الهی، راهگشای آنان و چراغی فرا راه گمشدگان در این مسیر است.

در سه دهه ی گذشته با رهبری بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران ، حضرت امام خمینی (ره) و بعد از ایشان با رهبری حضرت  امام خامنه ای ، اندیشه ی سیاسی اسلام ، کانون توجه اندیشمندان داخلی و خارجی گردیده و بسیاری از نیرنگ های دشمنان اسلام به واسطه ی هدایت رهبری ، نقش برآب شده است.البته از نقش مردم برای حفظ حیات این شجره ی طیبه نمیتوان به راحتی گذشت ، بطوریکه دشمنان ، تمام تلاش خود را برای ایجاد فاصله بین ملت و رهبر و غبار آلود کردن فضای کشور بکار بستند و از همین راه برای آسیب رساندن به این دژ مستحکم استفاده کردند.

برای نمونه می توان به سناریوی براندازی و ضربه به نظام اسلامی در قالب کودتای مخملین در آستانه ی انتخابات دهم ریاست جمهوری که در دستور کار کودتاگران قرار گرفت ، اشاره نمود.

این جریان تلاش داشت تا ملت ایران را از پشتیبانی از نظام اسلامی و رهبری جامعه جدا کنند و از طرفی ایجاد جنگ نرم از اولویت دشمنان انقلاب اسلامی بود که هدف از آن ایجاد اختلاف ، بدبینی و بددلی بین مردم یک جامعه   یک بهانه بود.مثل قضایایی که بعد از انتخابات دهم ریاست جمهوری که با استفاده از یک بهانه ، بین مردم اختلاف ایجاد کردند. مهمترین راه مقابله با چنین فتنه ای ، روشنگری اذهان عمومی و تعیین مرزهای حق و باطل از طریق ((بصیرت افزایی)) بود که این امر مورد توجه مقام معظم رهبری قرار داشت.

معظم له در ابتدای فعالیتهای انتخاباتی (قبل از انتخابات) ، با دوراندیشی و تیزبینی ، رهنمودهایی را برای هدایت مردم ایراد فرمودند و نسبت به برخی اقدام  های سؤال برانگیز فتنه گرانه هشدار دادند.

پس از انتخابات که فتنه بصورت عمیق تر آشکار شد ، رهبر معظم انقلاب در سخنرانی های خود به نکات کلیدی و روشنفکرانه ای اشاره کردند که توجه و عمل نمودن به آن ، راهگشای مردم ، جریان ها و گروه های سیاسی در تحلیل مسائل بود.در واقع این همان ((بصیرت افزایی)) است که توسط رهبر فرزانه  صورت گرفت و سرانجام باعث شد تا ملت ایران با هوشیاری و تشخیص حق و باطل از این امتحان نیز سربلند بیرون آمده و آرامش به کشور بازگشت.

با توجه به آن چه بیان شد می توان اینطور استنباط نمود که 8 سال جنگ تحمیلی با دشمنان خارجی ، مقاومت 30 ساله ی ایران با انواع و اقسام نیرنگ ها ، تحریم ها و مشکلات اقتصادی ، تهاجم فرهنگی و عدم قبول ایران بعنوان یک قدرت هسته ای و ... نشان میدهد که دشمنان ایران با ساختار ولایت فقیه در جامعه مشکل دارند و در صدد تغییر و سرنگونی نظام سیاسی اسلام هستند.

در پایان ، لازم است که دشمنان داخلی و خارجی ایران بدانند که ملت ایران با رهبری مقام عظمای ولایت  حضرت امام خامنه ای و پشتیبانی مردم شجاع و با بصیرت خود ، اجازه ی هیچ گونه دخالت را به آنان نخواهند داد و همیشه گوش به فرمان رهبر خود خواهند بود...

 

خواندیم وصیت شهیدان این بود

در توصیه ی پیر جماران این بود

یعنی که  فدایی   ولایت   باشیم

 آری ، سبب عزت ایران این  بود

/ 1 نظر / 23 بازدید
سیدحسن ابراهیمی

سلام ضمن تشکر لطفامطالب بیشتری راارائه فرمایید مورد نیاز برای تدریس درکلاسهاست .یاعلی