33 -خانه ملت در انتخاب نهم(5)

باتوجه به اهمیت و جایگاه مجلس شورای اسلامی و تآثیر آن در قانون گذاری کشور ,وظیفه ما را نسبت به انتخاب نماینده اصلح سنگین تر نموده تا از حقوق ملت در شرایط سخت دفاع کند .

 پس بهترین معیار انتخاب نماینده اصلح بهره گیری از رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری می باشد که آینده روشن برای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی را ترسیم می کند. 

 1 - وفا داری به اسلام و جمهوری اسلامی 

 حضرت امام خمینی (ره) :  ملت مبارز متعهد,با مطالعه دقیق در سوابق اشخاص و گروه ها,آرای خود را به اشخاصی دهند که به اسلام عزیز و قانون اساسی ,وفادار باشند. انحراف از این امر مهم اسلامی ,خیانت به اسلام و کشور است و موجب مسئولیت عظیم است. 

 حضرت امام خامنه ای : افرادی که تعهدی به اسلام ندارند و نسبت به مقررات اسلامی پای بند نیستند ,در واقع دل دادگان سفره دشمنان انقلابند و شایسته حضور در مجلس نیستند.  

 2 - التزام و اعتقاد به ولایت فقیه  

 حضرت امام خمینی (ره) : امر دولت اسلامی , اگر با نظارت فقیه و ولایت فقیه باشد,آسیبی به این مملکت وارد نخواهد شد. 

 3- ساده زیستی 

 حضرت امام خمینی (ره):  ملت توجه داشته باشند , رئیس جمهور و وکلای مجلس ,از طبقه ای باشند که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند ,نه از سرمایه داران و زمین خواران و صدرنشینان مرفه و غرق در لذات و شهوات که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی توانند بفهمند.

  حضرت امام خامنه ای : آن کسی که تقوای لازم را ندارد و اهل معنویات نیست و اهل دنیاست و فقط برای نام و نشان و استفاده های شخصی ,این مسئولیت را می خواهد , او لایق و شایسته این کار نیست. 

 4 - دارای حسن سابقه و عدم احتمال انحراف 

 حضرت امام خمینی (ره): باید به اشخاصی که احتمال انحراف در آنان می رود ,رآی ندهند,احتمال انحراف عقیدتی ,اعمالی یا اخلاقی ,باعث می شود که به چنین اشخاصی اعتماد نمی شود کرد و رآی به آنان ,موجب مسئولیت خواهد بود. 

 حضرت امام خامنه ای :  اگر کسی فاسد است ,نباید وارد مجلس شود,حالا فساد اعم است از فسادمالی و فسادهای گوناگون اخلاقی و یا فسادعقیدتی و سیاسی ,همه اینها فساد است .

/ 4 نظر / 25 بازدید
ایلیا حنیف

با سلام استفاده کردم خواهشا از این معیار های امام و رهبری را بیشتر قرار دهید حتما دو باره سر می زنم ممنون- یا علی

جلالیان ازماسال

سوال:آیا در تالش کسانیکه تایید صلاحیت شده اند فساد اقتصادی ندارند؟ اگر دارند علت تایید صلاحیت انها چیست؟ لطفا جواب دهید.

ن

بهمن محمد یاری هرشب تا5صبح به خانه ی مردم مراجعه و تقاضای کمک می خواهد(رای) و مورد بی مهری مردم واقع میشود ایا مزد یک نماینده دوازده ساله خادم ملت این است که با بی مهری بدرقه شود مقصر کیست مردم یا نماینده؟

ن

ایا شهرداران طبق قانون حق دارند نصف شب با کاندیدا منزل به منزل برای کسب رای بروند؟