63 -به کجا می روید ؟

انقلاب اسلامی ایران با تکیه برمبنای فکری اسلامی و با پشتوانهی اعتقادات و باورهای مردم مسلمان ایران به پیروزی رسید و بر پایهی همان باورها بود که توانست در مقابل همهی مشکلات و توطئه ها ، ایستادگی و مقاومت کرده و تداوم انقلاب را تضمین کند.

همین اعتقادات و باورها بود که به عنوان موتور محرکه انقلاب ، امّت اسلامی را توصیه و تشویق می کردتا همه دارایی های مالی و جانی خود را بی دریغ در راه انقلاب فدا کنند و در مقابل دشمنان قدرتمند انقلاب ، به خود ترس و بیم راه ندهد و با جهاد و مقاومتِ بی امان و استقبال از مرگ و شهادت ، دشمن را مستأصل و درمانده کند ، آن گونه که به چاره جوئی وادار شوند. دشمن با درک این واقعیت ها یقین پیدا کرد تا این اعتقادات و باورها را با این استحکام در میان این ملّت وجود دارد ، تصور و حتّی خیال غلبه بر آن راهم نمی توان در ذهن پروراند.نتیجهی  طبیعی این بود که برای پیشبرد موفق جنگ نرم ، ابتدا باید نبرد فکری و عقیدتی آغاز شود .دشمن به این نتیجه رسید که نه تنها باید از این باورها  تقدس زدایی کند بلکه  باید پایه و اساس آنها را نیز سست و متزلزل نماید.

دشمن برای رسیدن به مقاصد خود در جنگ نرم کوشید تا جمعی را برگزیده و با تأمین هزینه هایشان به نقش آفرینی تشویق کند ، البته متأسفانه در این راه توفیقاتی نیز یافت و از میان " خواص و نخبگان جامعه " ، کسانی را پیدا کرد که آمادگی فکری و ذهنی لازم را برای این نبرد داشتند.

امروز نیز ردپای توطئهی دشمنان قسم خوردهی انقلاب اسلامی در انحرافاتی که در کلام و گفتار و افکار بعضی از شخصیتهای همراه انقلاب اسلامی ( خواص) شنیده می شود مشهود است!همانهایی که آبرو و شخصیت امروزشان را مدیون همراهی با " انقلاب و شهدا " هستند.اما ... امروز سخنانشان در مقابل افکار و اندیشه ی ناب شهیدان است!چرا؟

شهید حمید باکری ، چه زیبا به وصف حال این افراد پرداخته است ، ایشان می گویند :

« دعا کنید خداوند شهادت را نصیب  شما کند ، در غیر اینصورت زمانی فرا می رسد که جنگ تمام می شود و رزمندگان امروز سه دسته می شوند:

1-    دسته ای به مخالفت با گذشته خود بر می خیزند و از گذشتهی خود پشیمان می شوند.

2-   دسته ای راه بی تفاوتی را بر می گزینند و در زندگی مادی غرق می شوند و همه چیز را  فراموش می کنند.

3-  و دستهای به گذشتهی خود وفادارمی مانند واحساس مسئولیت می کنند که از شدت مصائب وغصه ها دِق می کنند.

پس از خدا بخواهید که با وصال  شهادت از عواقب زندگی بعد از جنگ درامان بمانید چون  عاقبت دو دستهی اول ختم به خیر نخواهد شد و جزء دستهی سوّم بودن نیز بسیار سخت و دشوار خواهدبود».

با رجوع به وصیت نامه شهدا در می یابیم که این عزیزان ، در آن بر حفظ ارزشهای انقلاب اسلامی ، عدم انحراف از خط امام و رهبری ، پایبندی به ولایت مطلقهی فقیه و ... سفارش نموده اند درنگی کنیم و اندکی در وصایای شهدا تأمل نمائیم...

فراموش نکنیم تا زمانیکه نظام جمهوری اسلامی ایران ، با سیاست  نه شرقی نه غربی به مسیرش ادامه دهد ، دشمنان هیچگاه دست از توطئه علیه ما بر نمی دارند.متأسفانه امروز شاهدیم که بعضی از شخصیتها( خواص ) طوری برخورد می کنند که گویی در خط دشمنان  ما هستند ، حرف از سازش با آمریکا می زنند ، سعی درسست کردن پایه های  اعتقادی مردم از جمله حجاب دارند ، خواهان بازگشت طرح شیر و خورشید بر روی پرچم های ما هستند و بسیاری دیگر از این دیدگاههای خود را در جامعه مطرح می سازند که گویی اصلاً در این جامعه و نظام نبوده اند و بر خلاف مواضع خود در دههی اول انقلاب سخن می گویند. با دقت بیشتر در فرمایشات  مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای ، در خواهیم یافت که ایشان ، سفارشاتی را به خواص جامعه داشتند که در اینجا به گوشه ای از آن اشاره می کنیم ، معظم له فرمودند:

1-    پرهیزگاری در سیاست  یعنی خداترسی در سیاست و مراقبت از گفتار و کردار ، در ساحت سیاست باید به گونه ای  رفتار کرد که در برابر خداوند متعال پاسخگو بود.

2-   خواص ، نقطهی هدف تهاجم دشمنان هستند ، خواص جامعه تأثیر گذاری بیشتری بر مردم دارند.

3-  اهمّیت بصیرت در خواص  و نخبگان و اینکه اگر بصیرت وجود داشته باشد ، بسیاری از رفتارهای ما ممکن است تغییر کند و آن وقت وضعیت بهتر خواهد بود.

4-   از جمله کارهای خواص " روشنگری و تبیین "  است ، هم برای خودشان و هم برای دیگران.

چه خوب است که خواص جامعه به خود بیایند و به گذشتهی خود که در آن همراهی با ولایت فقیه و شهداء بود بر گردند. و این را هم بدانند که ، مردم غیور ایران همواره حامی ولایت و پیرو راه شهیدان هستند و به هرگونه کج روی از آرمانهای انقلاب ، جواب دندان شکن خواهند داد...

و اما حسن ختام کلام ما ، سخنی از " شهید عباس کریمی "است :

« همیشه با توکل به خدا و ائمه ی معصومین (ع) و اطاعت از دستورات رهبر عزیز و عالیقدرمان بر دشمنان بتازید تا آنها را از صحنه ی روز گار بردارید».

 

 

* به آمید آن روز *

                                                               * اللهم عجل لـولیک الـفرج *

/ 0 نظر / 29 بازدید