58- شهدا ضامن بقای انقلابند

بار دیگر فضای کشورمان با تشیع پیکر پاک شهدای گمنام رنگ و بوی الهی گرفت . چه زیبا ... این شهیدان ، انسانهای آزاده و بزرگی که جان ، برسر پیمانشان نهادند و در راه خدا از خود گذشتند و با این فداکاری ، به برترین قله های انسانیت رسیدند و امروز زنده نگه داشتن یاد این عزیزان باعث تداوم حرکت انقلاب است.

و اما ... چه گذشت در لحظات تشیع پیکر پاک این شهیدان گمنام با مردم ؟

مردمی که عاشقانه حضور یافتند تا ساعاتی از این دنیای مادی رها شوند تا خلوتی داشته باشند با شهیدان و به آنها بگویند : ما را از یاد مبرید که کلید قفس های ما اکنون در دست شماست ؛ وساطتی ، نیم نگاهی ، ندایی و گوشه چشمی ما را بس...

و بگویند : ای شهیدان ، دستی برآرید و ما قبرستان نشینان حیات خاک را ، از این وانفسای مادیت ، رهایی بخشید...

ای شهدا ! گریه شما افتخاریست که هرکس را نصیب نمی شود ، چشمی که بارانی حضور شما نشود ، بر صاحبش باید گریست...

شهیدان در کربلای جبهه ها ، حسین گونه با خدا معامله کردند و سرافراز شدند ، قامت استوارشان در خون نشست تا قامت اسلام و انقلاب ، استوار بماند.

با تشیع پیکر پاک شهدای گمنام 8 سال دفاع مقدس سئوالاتی در ذهنم نقش بست قابل تأمل ، که اگر پاسخی درخور برایشان بیابم ، بصیرتمان به این عزیزان بیشتر شده و همچنان خود را مدیونشان می دانیم:

- براستی شهدا برای چه از جان شیرین خود گذشتند و با ایثار و از خودگذشتگی قدم در راه خدا نهاده و به جهاد علیه دشمنان پرداختند؟ و ما بعد از آنان چه کردیم ؟

سئوال شهیدان زما روشن است

پس از ما چه کردند بازماندگان؟

- تا چه اندازه بدنبال مطالعه ی وصیت نامه ی شهدا بوده ایم؟ و از همه مهمتر اینکه چقدر به وصایای این عزیزان عمل نمودیم؟

و چه زیبا فرمود ، معمار کبیر انقلاب اسلامی در باب وصیت نامه های شهدا:

(( این وصیت نامه ها انسان را می لرزاند و بیدار می کند.))

- جوانان ما تا چه اندازه از شهدا که تمامی سیر و سلوکشان برایمان درس است (( الگو )) گرفتند ؟ !  شهدایی که با شهادت خود ایثار ، دفاع از ناموس و وطن ، پایبندی به ارزشهای اسلامی ، اطاعت از ولی فقیه ، از جان گذشتن برای آرامش و امنیت کشور و ... را به ما آموختند.

- آیا با وجود چنین الگوهایی نیاز به الگو برداری از هنرمندان و ورزشکاران غربی داریم ؟

- آیا به تکریم و دلجویی پدران و مادران شهدا پرداخته ایم ؟ عزیزانی که فرزندان رشید و دلیر خود را با تمام وجود ، تنها و تنها برای رضایت خداوند متعال و پاسداری از حریم ولایت تقدیم اسلام و انقلاب نمودند و پس از گذشت سالها هنوز ذره ای از رضایتشان کم نشده است ! شنیدن حال و هوای شهدا از زبان این عزیزان می تواند برایمان شنیدنی و ارزشمند باشد.

سئوالاتی از این دست بسیارند که با تأمل در آن ، شاید به خودمان بیائیم و از خواب غفلت بیدار شویم .

و اما ...

ما باید در این برهه از زمان ، هوشیارتر باشیم ، زیرا جنگ دیگری آغاز شده است ...

مقام معظم رهبری در این باره می فرمایند:

(( در حال حاضر ، یک جبهه بندی عظیم فرهنگی که با سیاست و صنعت و پول و انواع و اقسام پشتوانه ها همراه است ، مثل سیلی راه افتاده تا با ما بجنگد . جنگ هم جنگ نظامی نیست. بسیج عمومی هم در آنجا هیچ تأثیری ندارد . آثارش هم به گونه ای است که تا به خود بیائیم ، گرفتار شده ایم ...

در کشور ما ، تحمیل فرهنگی کرده اند ، یعنی آمدند و بدون اینکه گزینش صحیحی درکار باشد ، چیزی را در کالبد فرهنگ و ذهنیات این مردم تزریق کردند ... هدف از این تهاجم ، اسلام و انقلاب و ما هستیم . نبرد فرهنگی را با مقابله ی به مثل می شود پاسخ داد . کار فرهنگی و هجوم فرهنگی را با تفنگ نمی شود جواب داد. تفنگ او ، قلم است. ))

از فرمایشات رهبری می توان اینطور فهمید که : وظیفه ی همه ی اعضای جامعه ، اعم از معلم ، دانشجو ، طلبه ، روحانی و حتی دانش آموزان . این است که در مقابل این تهاجم فرهنگی که در جامعه رسوخ کرده و بیشتر جوانان ما اعم از دختر و پسر را نشانه گیری نموده ، اقدام جدی نمائیم . یعنی اولاً با شناسایی صحنه ی نبرد و ثانیاً  با استفاده از ابزار و رسانه ها به مقابله با دشمنان قسم خورده ی ایران اسلامی بشتابیم.

امید است که ملت همیشه سرافراز ایران بسان مقاومتی که در 8 سال دفاع مقدس از خود نشان داده و در جنگ نظامی پیروز شدند  در جنگ فرهنگی که امروزه از سوی دشمنان بر کشور ما تحمیل گشته نیز پیروز گردند...

خداوندا ! بین ما و گناه ، سیم خاردار بکش و این فاصله را مین گذاری کن ، اینک تانکهای لشکر فرهنگ غرب ، ما را نشانه گرفته اند .

/ 4 نظر / 24 بازدید
a

بسیار عالی

سیدحسن ابراهیمی

سلام بسیار زیبا ومفید بود لطفا ادامه دهید باتشکر