45- چه کسی در مقابل تهاجم فرهنگی مسئول هست؟

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از اهداف مهم دشمنان مقابله با فرهنگ و اعتقاد مردم ما بویژه نسل جوان بود که در این راه از روشهای مختلف برای اشاعه فرهنگ پلید غربی همچون ترویج فساد و فحشا و بی بندو باری را در اهداف  خود داشته و امروزه با گسترش این فرهنگ در جامعه موجب افسار گسیختگی شده است، هرچند هر یک از دستگاههای فرهنگی کشور مسئولیتهائی را دارند ولی متولی اصلی مقابله با این هنجارشکنان چه کسی است و چرا کسی پاسخگو نیست.برای بیان این واقعیت ها به چند نکته اشاره می کنم.

1 – توجه همگان را به فرمایشات حضرت امام خامنه ای در خصوص تهاجم یا براندازی فرهنگی جلب می کنم.

- دشمن از راه اشاعه  فرهنگ غلط ، فساد و فحشا، سعی می کند جوان های ما را از دست ما بگیرد.کاری که از لحاظ فرهنگی دشمن می کند، نه تنها یک تهاجم فرهنگی، بلکه باید گفت یک شبیخون فرهنگی، یک غارت فرهنگی و یک قتل عام فرهنگی است. امروز دشمن دارد این کار را با ما می کند.                                                                 22/4/77     

-  اگر شما ملت و عناصر فرهنگی، خدای نخواسته بیدار نباشید، صدای فروریختن ارزشهای معنوی  که ناشی از تهاجم پنهان و زیرکانه دشمن است ، هنگامی در می آید که دیگر قابل علاج نیست.                                                         21/5/71

 

2- امروز در جامعه ما دشمنان انقلاب اسلامی و مخالفین ارزشهای دینی از ابزار و فن تبلیغاتی و توسل به مدگرایی ( مو – لباس – کفش و...) توزیع و استعمال مواد مخدر ، پخش عکسهای مستهجن و زننده – انتشار کتب و نشریات و توزیع نوارها و دیسکت های مبتذل ... در نهایت با اشاعه فساد ، ابتذال و بی بند باری قصد دارند مقابله جدی با دین و ارزشهای اسلامی داشته باشند و تا حدودی موفق هم بوده اند ، چرا توجه جدی نمی شود و چه کسانی مسئولند؟ و چه پاسخی در مقابل ملت فهیم – ولایتمدار و شهید پرور دارند ؟

 

3- امروز در شهرهای کشور عزیزمان نمونه های بارز فرهنگ غلط غربی دیده می شود و در مقابل این حرکت غیر اسلامی چرا برخورد جدی نمی شود؟

 

4 – یکی از کارهای زشت و غیر اخلاقی که در بعضی از خیابانهای رشت و بعضی از شهرهای  گیلان رواج یافته ، همراهی جوان و بعضاً خانواده ها با سگ و همزیستی با حیوان نجس هست، آیا چه کسی باید با این پدیده زشت برخورد کند؟

 

5 – تا زمانیکه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه جدی گرفته نشود و همگان در مقابل این فریضه الهی احساس وظیفه نکنند شاهد گسترش حرکات غیر اخلاقی و ارزشی در جامعه خواهیم بود، پس بهتر است همه خود را در مقابل فرمان الهی و دستورات حکیمانه ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای مسئول بدانیم، چون همه ما مسئولیم و مسئولیت شرعی و الهی در مقابل پیاده  کردن احکام الهی داریم.

6- حضرت امام خامنه ای تهاجم فرهنگی را نه تنها یک تهاجم بلکه شبیخون و قتل عام فرهنگی دانستند. آیا هنوز این کلام حضرت آقا که سال 77 فرموده اند چقدر نسبت به اجرای عملی باآن از طریق دستگاهها صورت گرفته و آیا بعد از 14 سال کلام گهر بار آن امام، چکار کرده ایم و آیا از خودمان پرسیده ایم که چرا اقدامی عملی نشده؟ زمان بگذرد جبران آن دشوار خواهد بود.

 پس بیائیم در کنار هم با احساس وظیفه خطیر الهی – دینی با تهاجم وسیع دشمن مقابله کنیم  .           

     

/ 0 نظر / 30 بازدید