70-اقتصاد مقاومتی و نقش بی بدیل بسیج

یکی از راه های مقابله دشمن با نظام جمهوری اسلامی ، فشار اقتصادی بر کشور و خارج کردن مردم از میدان مبارزه و مقابله با استکبار جهانی ایست.بطوریکه در نوشته ها و گفتارهای خود می گویند ، با مردم دشمنی نداریم و این یک دروغی بیش نیست  و تمام تلاش خود را به فشار علیه مردم صرف می کنند تا امت مقاوم را از پای درآورند. چون دشمنان می دانند با نفوذ انقلاب اسلامی در منطقه ،  آینده ای روشن  و روبه جلو برای ملت ایران رقم می خورد و تمام توان خود برای جلوگیری  از این موج اسلام خواهی که نمونه بارز آن در کشورهای عراق - سوریه – مصر - لبنان – لیبی – یمن – حتی در عربستان مشاهده می شود را بگیرند و دنبال تهاجم اقتصادی علیه ما هستند که پائین آوردن قیمت نفت توسط عوامل آمریکا و صهیونیستها همچون نوکر استکبار عربستان سعودی را شاهدیم.

اما دنیا بداند با مقابله اقتصادی و تشدید تحریم ها علیه ایران ، تمام آرزوهایشان  را به گور خواهند برد.

این تحرکات و تحریم ها ی دشمنان بود که حضرت امام خامنه ای در سال 89 اقتصاد مقاومتی را در جمع کار آفرینان مطرح و طرح این موضوع ، توطئه دشمنان را نقش بر آب کرد  و مفهوم  اقتصاد مقاومتی  را این چنین فرمودند :

اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی  که در شرایط فشار ، در شرایط تحریم ، در شرایط دشمنی ها و خصومتهای شدید می تواند تعیین کننده رشد و شکوفایی کشورباشد.

در جای دیگر می فرما ید : اقتصاد مقاومتی معنایش این است که ما یک اقتصادی داشته باشیم  که هم روند روبه رشد اقتصادی در کشورمحفوظ بماند ، هم آسیب پذیری اش کاهش پیدا کند . یعنی وضع اقتصادی کشور  و نظام اقتصادی  جوری باشد که در مقابل ترفند های دشمنان که همیشگی  و به شکل های  مختلف خواهد بود  ، کمتر آسیب ببینند و اختلال پیدا کند.

نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با احساس وظیفه در طول 35 سال از نظام جمهوری اسلامی  و خدمات ارزشمند در طول دفاع مقدس و فرصت پیش آمده بعد از دوران مقابله جنگ سخت هشت ساله بادشمنان  باعث شد تا بهره مندی از نیروهای ارزشمند بسیج که برای همیشه ودر هرجا آمادگی جانفشانی و مقابله با دشمنان را در سرلوحه کار خود قراردهند و تشکیل بسیج  از دستاوردهای بزرگ امام خمینی (ره) ، می تواند جمهوری اسلامی را از تهدیدات داخلی و خارجی حفظ کند. حرکت عظیم و توفنده بسیج درعرصه های مختلف همچون اقتصاد مقاومتی  و نقش بی بدیلی داشته باشد.

اینجاست که رئیس سازمان بسیج مستضعفین با احساس وظیفه وتعهد خود علاوه بر توجه به عرصه  های دیگر ، موضوع اقتصاد مقاومتی را  در سرلوحه کار خویش قرار داده و بسیجیان آماده و بیدار دل و با بصیر و اطاعت پذیری از فرماندهان و مسئولان خود ، در این عرصه وارد شده  و امروز در سطح کشور منشأخدمات ارزشمندی هستند که تداوم این حرکت عظیم و اقتصاد مقاومتی فراگیر در تولید و رسیدن به خود کفائی می تواند با دشمنان مقابله  کنند و انشاء ا... پیروزمندانه برای تحقق آرمانهای  نظام و فرمایش ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای لبیک گفته و بار دیگر  عزت و سر افرازی را برای امت ولایتمدار و ذلت و خاری را برای  دشمنان به ارمغان آوردند.

در پایان به چند نکته اشاره می کنم:

1-   بسیجیان بر اساس  تکلیف و روحیه جهادی  و انقلابی که دارند بهتر است قوه مجریه  از توانمندیها و ظرفیتهای بسیج برای تحقق اقتصاد مقاومتی استفاده کنند و پشتیبانی های لازم را از این نهاد مقدس و مردمی داشته باشند.

2-  در اظهارات اخیر بعضی از دولت مردان ، انتظار می رود که از  اقدامات  خداپسندانه و ارزشمند سردار نقدی رئیس محترم سازمان بسیج مستضعفین پشتیبانی نموده و از ظرفیتهای بالای بسیج برای سازندگی و تحقق  اقتصاد مقاومتی استفاده کنند.

3- بسیج دنبال تحقق آرمانهای ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای در خصوص اقتصاد مقاومتی ایست و تمام تلاش بسیج این است که در همه صحنه ها و در عرصه های مختلف حضوری فعال داشته و دنبال تحقق فرمان معظم له باشد.

4- اقتصاد مقاومتی مختص بسیج نیست و مسئولان آن دنبال اداره وزارتخانه نیستند بلکه دغدغه بسیج و بسیجیان  دغدغه مردم و تحقق فرمایش مقام معظم رهبری ایست.

5- بسیج ظرفیتهای ناشناخته ای دارد که هنوز خیلی ها به آن واقف نیستند و اگر مسئولان بسیج به لیاقت و عرصه های فعالیتی بسیج را به رخ می کشند به خاطر ظرفیت بالای بسیج هست. انتظار می رود  که دولت محترم به بسیج توجه کند و از فضای موجود بهره گیرد و فضای بسیج فضای کار وتلاش و تحقق آرمانهای بلند نظام جمهوری اسلامی ایست. چقدرخوب است که از توانمندیهای بسیج استفاده ، و  در عرصه های مختلف حلال مشکلات نظام و مردم باشد و تنها راه  رهائی از اقتصاد وابسته به نفت ، اتکاء به داخل و توجه به اقتصاد مقاومتی ایست و بسیج نهاد مردمی و برخوردار از انسانهای فرهیخته ،  متعهد ، متخصص و فداکار می تواند در این امر مهم وارد شود و به حول قوه ی الهی ازآزمون بزرگ الهی سربلند بیرون آید.

انشاء ا...

/ 0 نظر / 35 بازدید