24 -سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)

انقلاب اسلامی به عنوان یک حقیقتی زنده و ماندگار ، از اندیشه های ناب و نورانی ابرمردی برخاسته است که دیدگاهها و افکار بلند او نه تنها برای امت  ایران بلکه برای جهانیان یک الگو و سرمشق است.

حضرت امام خمینی (ره)به عنوان یک شخصیت ممتاز و بی بدیلی است  که قابل قیاس با هیچ یک از رهبران دنیا نمی باشد . او شخصیتی است که در مکتب حیات بخش اسلام  و شاگردی پیامبر  و اولیاء معصومین پرورش یافته است.

 حضرت امام خمینی (ره) در شرایط بحرانی و سرنوشت ساز با الهام گرفتن از قانون الهی ،حکومت اسلامی را در ایران پایه گذاری کرد.

 حکومتی که در دنیای معاصر نظیر ندارد و تمام تحولات سیاسی دنیا تحت تآثیر جمهوری اسلامی قرارگرفته و امروز بعنوان یک الگو در حال گسترش و بالندگی در عرصه های مختلف سیاسی. اجتماعی. فرهنگی . علمی و....است .

 پس نقش حضرت امام در شکل گیری و به ثمر رساندن و تداوم انقلاب اسلامی نقش محوری و کلیدی بود. 

 از جمله کارهای مهم امام (ره)پیوند دیانت و سیاست بود چون از تلاشهای مستمر و خزنده استکبار جهانی جدائی دو حوزه دیانت و سیاست بود ،ولی امام (ره) با نگرشی الهی این دو را بهم پیوند زد و آثار آن در گسترش اسلام ناب محمدی به سایر کشورها آشکار گردید. 

 امام (ره)بعنوان رهبر محبوب ملت در 12 بهمن 1357 با ورود به ایران با استقبال بی نظیر  امت وفادار اسلامی روبرو شد و در طول 10 سال بعداز پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگر امت وفادار باحضور گسترده خود با پیکر مطهر امام راحل در14 خردادوداع کردند.

 اما برای همیشه تاریخ با فرا رسیدن ماه خرداد نام خمینی همچون آفتابی بر تاریخ می درخشد و امت بیش از هرسالی با حضور در مجالس و محافل بیعت مجدد  با آرمانهای امام راحل را در یادها و خاطره ها زنده می کنند،و حضور میلیونها انسان عاشق در ایام  سالگرد ارتحال امام  نشان دهنده افتخار و عظمت نظام جمهوری اسلامی درعرصه های مختلف بوده و هرگز دشمنان توان مقابله با جمهوری اسلامی را نداشته وهر روز که از عمر این نظام می گذرد برعزت و اقتدار آن افزوده می شود. 

 گرچه ارتحال ابرمرد تاریخ معاصر برای امت بسیار تلخ و جانکاه بود ولی با رآی قاطع مجلس خبرگان رهبری شخصیتی عادل،توانا،بصیر،مبارز،مرجع عالیقدر،با سوابق درخشان در مبارزه با طاغوت در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و حضور در دفاع مقدس،همراه و امین و مورد اعتمادرهبرکبیر انقلاب اسلامی همچون حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را بعنوان رهبرانقلاب اسلامی ،دستاوردی عظیم و الهام گرفته از رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره)بود انتخاب گردید و با این کار بزرگ مجلس خبرگان رهبری باعث شد تا مرحمی باشد بر دلهای امت داغدیده و پاسخی باشد به یاوه گویان و دشمنان، که بدانند انقلاب اسلامی و ملت ایران حتی یک روز هم بدون رهبر و مقتدا نخواهد بود و تمامی توطئه های دشمنان نقش برآب شد.

 البته از مدتها قبل حضرت امام بارها با روشن بینی الهی خود شایستگی حضرت آیت الله العظمی خامنه ای را برای رهبری به اطرافیان گوشزد کرده و مرحوم حاج سید احمد خمینی (ره)می فرمود=وقتی که آیت الله خامنه ای در سفر کره شمالی بودند امام گزارشهای آن سفر را از تلویزیون می دیدند از آن منظره دیدار از کره استقبال مردم و با سخنرانیها و مذاکرات خود در آن سفر خیلی جالب بود و امام گفته بودند الحق ایشان شایستگی رهبری دارند. 

 اینک 22سال از ارتحال ملکوتی امام راحل می گذرد در این مدت دشمنان قسم خورده نظام و ملت از تمام توان خود برای مقابله با جمهوری اسلامی استفاده کردند ولی با هدایت وتدابیرامام گونه مقام معظم رهبری بیش از گذشته انقلاب اسلامی در دنیا تثبیت شده و آینده ای روشن برای مردم ما رقم خواهد خورد. 

 لذا برای حفظ نظام و دستاوردهای آن تنها با پیروی محض از دستورات ولایت مطلقه فقیه می تواندما را از گزند حوادث حفظ کند در غیر اینصورت اگر لحظه ای غفلت کنیم واز مسیر ولایت خارج شویم هلاک خواهیم شد . 

 از خداوند متعال عاجزانه درخواست می کنیم که ما را از ولایت جدا نکند ودر این راه الهی ثابت قدم باشیم.

/ 0 نظر / 26 بازدید