9- توجه به مساجد

مسجد مکان مقدس و محل تعلیم و تربیت و تهذیب نفس است،

مسجد از جایگاه  ویژه ای برای بالا بردن بعدمعنوی    انسانها برخوردار است.

مسجد محلی برای سجده در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی ومحلی برای ابراز بندگی به در گاه ایزدمنان که همه هستی و نعمتهای مادی و معنوی از اوست.

لازم است برای بیان ارادت ها و شکر از نعمتهای الهی وعبادت خالصانه با مسجد انس گرفته و ارتباط خوب و تنگاتنگی با مسجد برقرار کنیم،که همانا مساجد سنگر است واین سنگر الهی را باحضور خود رونق داده و بدانیم که ادای فریضه نماز در مساجد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده وقدر این نعمت بزرگ الهی را دانسته وباید اذعان نمود که تمام تلاش دشمنان اسلام این است که مساجد این سنگر مستحکم مسلمانان را خالی کنند و نگذارند مردم ما بویژه جوانان با مساجد ارتباط داشته باشند چون می دانندجوانی که اهل نماز باشد و رابطه خوب با مسجد ایجاد نماید به منزله نابودی اهداف پلید آنها خواهد بود ،پس برماست که مساجد را تقویت کنیم. الحمدالله حضور مردم اعم از پیروجوان ،زن و مرد به اهمیت جایگاه مساجد در اسلام قابل تحسین است ولی باید توجه داشت که میتوان با اتخاذ روشهای مختلف گامی اساسی در جهت تقویت نمازهای جماعت و مجالس مذهبی برداشته شود.

کلام گهربار رهبرمعظم انقلاب اسلامی حضرت آیت العظمی خامنه ای که میفرماید . اینجانب همه مردم بخصوص جوانان را به پر کردن مساجد و حضور در نماز های جمعه و جماعت و گرم نگهداشتن مراسم عزاداری سالار شهیدان حسین ابن علی (ع) توصیه می کنم،البته روح ومضمون حقیقی این شعایر و مراسم باید به طور شایسته حفظ شود و معنویت و توجه و فراگیری برآن حاکم باشد. 

بنابرین پایان بخش نوشته حقیر چند پیشنهاد خواهد بود.  

  1- تشویق خانواده به فرزندان و جوانان  برای حضور در مساجد ،وبدانند که  مطمئن ترین مکان برای امنیت اجتماعی و اخلاقی و اعتقادی خواهد بود. 

2-مسئولین وگردانندگان امور مساجد فضای معنوی و جذاب برای حضور بیشتر و ارتباط صمیمی با جوانان را فراهم آورند .

3-  استفاده جوانان از وجود امام جماعت مساجد که مسئولیت بزرگ راهنمایی مردم را بعهده داشته و همیشه چراغ هدایت مردم بوده اند .

4- استفاده از نهادهای خودجوش و مردمی که در طول سی و یک سال از عمر انقلاب اسلامی منشاخدمات و برکات عظیمی بوده اند همچون پایگاههای بسیج که میتوان از ظرفیت بالا ی این نهاد مقدس بر ای تقویت امور مساجد استفاده کرد و در صورت بهره گیری از ظرفیتهای بسیج در امور مساجد گامی موثرتر برای تقویت حضور جوانان در مساجد  با ایجاد وحدت ،یکپارچگی و انسجام بین عوامل موثر زمینه های حضور گسترده جوانان را در مساجد فراهم سازیم.          انشاء الله

/ 0 نظر / 23 بازدید