39- خانه ملت درانتخاب نهم (8)

 حضرت امام خمینی (ره) : این مجلس فراهم آمده از الله اکبر های مردم است . این مجلس ماحصل خون یک جمعیتی است که وفادار به اسلام بوده اند .

حضرت امام خامنه ای : انتخابات مصونیت بخش به کشور است .آن چیزی که هیبت این ملت را حفظ میکند ، قدرت معنوی اورا به رخ دشمنان میکشاند و آنها را از تعرض منع میکند و میترساند ، حضور مردمی است ، که یکی از مظاهرش همین انتخابات است .

به برگزاری نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می شویم و این روزها بعضی از نامزدهای انتخاباتی برای کسب آرای بیشتر به روش های مختلف ، بصورت خانه به خانه ، چهره به چهره و با وعده وعیدهایی همچون گماردن در مسئولیتهای اجرایی ،کارهای عمرانی و...که جزء وظایف یک نماینده نیست متوسل می شوند و نگاه یک نماینده باید ملی و فرا منطقه ای باشد .اما مردم مابا بصیرت و آگاهی خود متوجه قول و قرارهای آنچنانی آنان هستند و بر اساس شاخصه های معین ,فرد اصلح را انتخاب می کنند ،که حضرت امام خامنه ای در خطبه های نماز جمعه 90/11/14 فرمودند : مردم اگر خودشان نامزدهای انتخاباتی را می شناسند ، طبق تشخیص خودشان حتماً عمل کنند ، اگر نمی شناسند از افراد بصیر و متدین در گزینشهای انتخاباتی استفاده کنند .

امید است مردم همیشه در صحنه با حضور حداکثری در انتخابات و با استعانت از خداوند متعال و رهنمودهای حضرت امام خمینی (ره) و حضرت امام خامنه ای نماینده اصلح را انتخاب خواهند کرد .

در ادامه نوشته های گذشته به معیارهای یک نماینده اصلح خواهم پرداخت .

9- مواضح صریح و روشن

نماینده اصلح باید مواضع روشن و صریح داشته باشد و افرادی که در جریان فتنه 88 جرعت موضع گیری نداشته و یا دو پهلو عمل کرده اند ، چگونه می توانند از جایگاه قانون گذاری دفاع کنند ؟

نمونه عینی آن عدم امضاء نامه 175 نفر نماینده مجلس به قوه قضائیه در خصوص محاکمه سران فتنه که بعضی از نمایندگان نامه را امضاء نکرده اند ، که حضرت امام خامنه ای می فرماید :

در دوران فتنه و غبار آلود بودن فضا ، وظیفه همه بویژه خواص ، موضع گیری شفاف و پرهیز از سخنان و مواضع دو پهلو است .

10 تولی و تبری

تولی و تبری یکی از شاخصه های مهم یک نماینده اصلح است . یعنی در مقابل دوستان اسلام ، انقلاب و ولایت, متواضع و در مقابل مخالفین ، معاندین نظام محکم بایستند و طوری نباشد که برای کسب یک رأی دست به هر کاری بزنند و  خود را وامدار قدرتهای زر و زور بدانند که این در شان یک نماینده اصلح نیست .

11- در گفتار خود صادق باشند

حرفهایی که به مردم فهیم و نجیب می زنند به آن صداقت داشته و راستگوترین مردم باشند چون نماینده مردم هستند که حضرت امام علی ( ع) می فرماید : صدق و راستی محکم ترین پایه ایمان است .

12 از هواهای نفسانی پرهیز کنند

کسی که برای نمایندگی مجلس صلاحیت پیدا میکند باید از هواهای نفسانی به دور باشد . که حضرت امام خامنه ای می فرماید :

اجتناب از هواهای نفسانی ، چه هوای نفس شخصی ، چه هوای نفس گروهی ...هوای نفس گروهی هم  مثل هوای نفس شخصی است ، آن هم همین طور است .هوای نفس گروهی هم انسان را بی حساب و کتاب به این طرف و آن طرف می کشاند و از خرد و جاده مستقیم منحرف می کند .این هم جزو لوازم اصول گرایی است .

/ 0 نظر / 23 بازدید