32 - خانه ملت در انتخاب نهم (4)

یکی از محورهای مهم در انتخابات ,تبلیغات انتخاباتی است که از دو جهت باید به آن پرداخت , اول اینکه تشویق مردم به حضور حداکثری و دوم شناخت صحیح و انتخاب اصلح از روی بصیرت و آگاهی توسط رآی دهندگان خواهد بود. 

 اما در دوران تبلیغات انتخاباتی به دلیل وجود رقابت بین کاندیداها و طرفداران آنها و تلاش برای کسب آرای بیشتر ,رفتارهایی از سوی برخی  کاندیداها صورت می گیرد که غیر اصولی بوده و موجب می شود تا اینگونه کارها با اصول تبلیغات انتخاباتی در تعارض باشداز جمله اینکه تبلیغات پرزرق و برق ,تجلیل و تمجیدهای بی جا و ناروا ,اسراف و تبذیر و شعارهای بی نتیجه ,ارسال پیامک های مکرر,حضور فعال در مجالس و محافل عمومی ,استفاده از افراد مسئله دار , دامن زدن به بحث قبیله ای و قومی و زبان و لهجه ها, افزایش تهمت و شایعه پراکنی , احوال پرسی های غیر متعارف مثل روبوسی ها و مصافحه کردن های بی مورد ,دادن وعده های غیر قابل عمل ,باعث می شود تا ملاک و معیارها فراموش شود که بهتر است برای رسیدن به اصول تبلیغات انتخاباتی صحیح از روشهای اسلامی و منطقی استفاده شود و نباید برای بدست آوردن یک رآی از معیارهای غیر شرعی و اخلاقی استفاده کرد بلکه  همه کاندیداها بدانند که همه این امور اعتباری و زودگذر است وهمه در محضر حق هستیم و آنچه در تاریخ می ماند اعمال و رفتار و کردار ماست که همیشه جاودانه می شود ومیزان خلوص و بندگی ما را در مقابل پروردگار می رساند. 

 حضرت امام خمینی (ره) می فرماید:آن کسی که تبلیغ می کند برای خودش یا برای غیر, این آزمایش اش همانجاست...تویی که فعالیت می کنی و تبلیغ می کنی برای انتخابات , تبلیغ خودت را می کنی یا تبلیغ برای اسلام می کنی؟ اگر برای رسیدن به مجلس است ,دلت می خواهدمجلس بروی ...شما تبلیغ برای خودت می کنی که همان تبلیغ برای شیطان است چون حب نفس دارد. 

 حضرت امام خامنه ای در خصوص رقابت و تبلیغات انتخاباتی می فرماید : نمایندگی مجلس دارای دو بعد است, یعنی از دو دیدگاه این مسآله را می توان نگریست. یک دیدگاه این است که ما از نمایندگی و حضور در مجلس شورای اسلامی و دسترسی داشتن به مسئولین کشور و تریبون آزاد ,به چشم یک امتیاز شخصی , عنوانی و مادی نگاه کنیم که البته غالبآوضع برهمین منوال است . افرادی می کوبند,می زنند,زحمت می کشند,پول خرج می کنند و انواع و اقسام تلاش ها را انجام می دهند تا به این امتیاز دست پیدا کنند...در فرهنگ حاکم برمجموعه ما این دیدگاه اول مردود است. دیدگاه دوم این است که ما به سمت نمایندگی مردم در مجلس ,به عنوان یک مسئولیت ,یک ادای وظیفه و یک صحنه کارآمد برای خدمت نگاه کنیم, اگر شوقی هم برای نماینده شدن باشد ,به همین خاطر است . اگر تلاشی هم در راه معرفی و بیان مطالب مربوط به خود و رسیدن به این میدان و مقصود هست , برای آن جهت می باشد... در این دیدگاه , مقصد این است که انسان تلاش کند تا وارد مجلس شود برای خدمت به اسلام و مردم و استعدادخود را در اینجا در معرض آزمایش الهی و مردمی قرار بدهد.

/ 0 نظر / 24 بازدید