72 - سبک زندگی

جمهوری اسلامی و حکومت دینی در عصر حاضر در دنیا به یقین از مهمترین هدیه خداوند متعال به مردم ایران بود که منشاء تحولات عظیم در منطقه و جهان اسلام گردید.ایران با الهام گرفتن از احکام الهی و دستورات پیامبر عظیم الشأن اسلام و امامان معصوم ، بعنوان الگو و نمونه در سطح بین المللی زمینه ساز حکومت جهانی  اسلام  حضرت ولی عصر (عج) خواهد بود.

پس با این  فکر و اندیشه که برگرفته از اسلام ناب محمدی ایست ، مولا و مقتدای این امت یعنی ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای که با نگاه پیامبر گونه خود در سال 92 سئوالاتی را  در زمینه سبک زندگی در جامعه بیان فرموده و رسالت و مسئولیت های  فردی و اجتماعی مردم و مسئولین و کارگزاران نظام را تبیین نموده و در سئوالات ارائه شده و محورهای مهم و اساسی که اگر در جهت تحقق آن گام برداشته شود یقیناً به اهداف بلند حکومت اسلامی نزدیکتر خواهیم شد.

بنابراین اگر نگاه عمیق به بیانات حضرت امام خامنه ای داشته باشیم پی خواهیم برد که تمام محورهای  اعلام شده و تحقق آن ما را در پیمودن راه انبیاء اولیاء هموار تر کرده  و پیامی نو و انسان ساز زمینه تثبیت نظام اسلامی را به ارمغان می آورد.

اما برای نتیجه گیری از موضوع مهم سبک زندگی روی تمامی محورها بررسی عمیق و کارشناسانه داشته تا زمینه رشد و تعالی امت اسلام در ایران ومنطقه فراهم گردد.

اگر همه ما اعم از مسئولان  و مردم به آن توجه کنیم و در سرلوحه کارهایمان قرار دهیم یقیناً جامعه ای امن و با ثبات و عاری از هرگونه کجی و انحراف در ابعاد مختلف زندگی برخوردار خواهیم بود.

پیشنهاد حقیر این است  که دستگاه های اجرائی و قانون گذار روی تمامی محورها با تشکیل کارگروه های تخصصی در پیاده کردن ابعاد مختلف این فرمایشات تلاش کنند.

حضرت امام خامنه ای در موضوع سبک زندگی می فرماید :

1-     چرا فرهنگ کار جمعی در ایران ضعیف است؟

2-    چرا در روابط اجتماعی ، حقوق متقابل رعایت نمی شود؟

3-    چرا برخی مناطق طلاق زیاد شده است؟

4-    چرا در فرهنگ رانندگی انظباط لازم رعایت نمی شود؟

5-    الزاماً آپارتمان نشینی چیست؟آیا رعایت می شود.

6-    الگوی تفریح سالم کدام است؟

7-    آیا در معاشرت های روزانه ، همیشه به هم راست می گوییم؟

8-    دروغ چقدر در جامعه رواج دارد؟

9-    علت برخی پرخاشگری ها و نابردباری ها در روابط اجتماعی چیست؟

10-  طراحی لباس ومعماری شهر ها چه قدر منطقی و عقلانی است؟

11-  چقدر وجدان کاری و انظباط اجتماعی داریم؟

12- توجه به کیفیت در تولیدات داخلی چقدر است؟

13- چرابرخی حرفها و ایده های حوب در حد حرف و رویایی باقی می ماند؟

14- ساعت کار مفید در دستگاهها چرا کم است؟

15- چه کنیم ریشه رباء قطع شود؟

16- آیا حقوق متقابل زن  و شوهر و فرزندان در خانواده ها به طور کامل رعایت می شود؟

17- چرا مصرف گرایی ، برای برخی افتخار است؟

/ 0 نظر / 28 بازدید