13 - 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

13آبان 1358 درراستای بیانات حضرت امام خمینی (ره)مبنی بر استرداد شاه مخلوع از دولت آمریکا وبه مناسبت روز دانش آموز و تبعید امام (ره)،جمعی از دانشجویان پیرو خط امام (ره)به منظور وادار نمودن آمریکا به استردادشاه و همچنین شناخت خط استکبارو تحلیل روش های جاسوسی آمریکا طی یک راهپیمایی به سوی سفارت آمریکا حمله ور شدند و این مرکز فساد و تو طئه را به اشغال خود در آوردند ،اسناد بدست آمده از لانه جاسوسی آمریکا بیانگر این مطلب بود که سفارتخانه آمریکا در سراسر جهان واحدی به نام واحد عملیات دارد که هدایت عملیاتی جاسوسی در کشور های محل سفارت را به عهده دارد .

این حادثه بزرگ 444روز بطول انجامید و مشخص گردید که سفارت آمریکا محل جاسوسی و براندازی و توطئه برعلیه نظام جمهوری اسلامی بوده و نام لانه جاسوسی از همین روز بر آن نهاده شد.

این اقدام دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) مورد حمایت گسترده مردم و حضرت امام خمینی (ره) قرارگرفت واز سوی رهبر کبیرانقلاب اسلامی به عنوان انقلاب دوم نامیده شد. هر چند که این اقدام دانشجویان توسط برخی از شخصیت ها و احزاب مرعوب دشمن مورد انتقاد قرارگرفت و اینگونه القاء می کردند که این حرکت موجب اقدام نظامی آمریکا خواهد شد اما حضرت امام خمینی(ره) ضمن دفاع از حرکت دانشجویان ،اشغال لانه جاسوسی را انقلابی بزرگتر از انقلاب اول خواند و فرمودند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. 

از این رو واقعه تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران نه تنها توطئه های بعدی علیه ایران را با شکست مواجه نمود بلکه ضربه سختی به اقدامات ضد مردمی و عملیات جاسوسی شیطان بزرگ در منطقه و سراسر جهان وارد نمود و 13 آبان،نمادو سمبل قطع دخالت های آمریکا در امور کشور و پایان ظلمهای آن کشور شد وبه عبارت بهتر در حقیقت ابهت پوشالی و ساختگی استکبار را درهم شکست و این باعث شد تا13 آبانماه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تاریخ پر افتخار انقلاب بنام روز ملی مبارزه با استکبار جهانی نامگذاری شود. 

و اما عمده دستاوردها و پیامد های مثبت حرکت دانشجویان در اقدام تسخیر لانه جاسوسی را می توان به سه بخش تقسیم نمود .

1 - افشای دخالت های آمریکا در امور ایران که می توان به کودتای ننگین 28 مرداد1332 اشاره نمود. 

2 -فروریختن پایگاههای داخلی استکبار که مشخص گردید احزاب و اشخاص و گروههای مورد حمایت آمریکا در صدد تو طئه و تهدید علیه جمهوری اسلامی بودند. 

3-  صدور پیام انقلاب اسلامی به سراسر جهان که در واقع 444روز فرصتی شد تا ایران مرکز تحولات جهان باشد و سیاست های استکباری ،ضد انسانی آمریکا به دید جهان برسد.  

اماامروز مسئولیت دانشجویان بس سنگین بوده و ضمن هوشیاری و بالا بردن بصیرت و آگاهی و توجه جدی به عمق توطئه های دشمنان در جنگ نرم و بیان ریشه های استکباری آمریکا و ایادی آنها به نسل جوان وبا نشاط جامعه ،زمینه حضور گسترده در صحنه های مختلف  انقلاب اسلامی را فراهم ساخته وبا اتکاءبه خداوند متعال و الهام گرفتن از فرمایشات حضرت امام خمینی (ره)و منویات  حضرت آیت العظمی خامنه ای دین خودرا به شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی که طلایه داران مبارزه با استکبار جهانی هستند ادا نمایند.   انشاء الله

/ 1 نظر / 29 بازدید
هدف نیک

سلام خسته نباشید .یه سری هم به وبلاگ ما بزنید .ویژه انتخابات hadafenik.blogfa.com